Maroko • Golf a golfová dovolenka, golfové zájazdy s EXCLUSIVE GOLF

Maroko • Informácie o golfovej krajine

Napriek tomu, že leží len hodinu plavby od Európy, je Maroko krajín ako z rozprávok tisíc a jednej noci. Napriek letám koloniálnej nadvlády je tu hlboko zakorenený islam a tradičná kultúra. V Maroku môžete odpočívať na prekrásnych piesočných plážach, spoznávať históriu kráľovských miest aj okúsiť drsnú krásu saharskej púšte alebo pohorie Atlas. Charakteristický je neutíchajúci ruch orientálnych bazárov, vôňa cudzokrajného korenia a miestnych špecialít.

Praktické informácie na cestu </ b> Elektrina: 220V / 50H. Zásuvky nášho typu.

Internet: Internet je tu bežne dostupný.

Stravovanie </ b> Marocká kuchyňa je veľmi chutná, a to aj vďaka francúzskym vplyvom. Národným jedlom, ktoré vám pripravia v každej lepšej reštaurácii, je tajine (tažín), čo je zmes rôzneho mäsa, ryže a zeleniny pripravované v obrovskom okrúhlom hrnci. Ďalším tradičným a sviatočným jedlom je pastila, ktorá je tvorená mnohými vrstvami cesta, medzi ktoré sa striedavo dávajú kusy mäsa, hríby, vajíčka, sladké hrozienka. V marockej kuchyni prevládajú šaláty, najmä z paradajok a olív. Prílohou k všetkým jedlám je arabský chlieb (harsha, baghira). Medzi obyvateľmi Maroka je obľúbený jogurt (yaort) a cukrovinky, napríklad turecký med alebo mandle v karameli, ale aj orechy všetkého druhu. Z ovocia sú veľmi obľúbené granátové jablká, melóny, jahody, opuncie a datle. Na záver každého jedla sa podáva národný nápoj - silný a presladený mätový čaj, pripravený zo zeleného čínskeho čaju a čerstvých lístkov mäty. Môžete však dostať aj anízový čaj, mandľové mlieko (asir kaluže), kyslé mlieko (leben), banánový džús (asir mooz) alebo jablčný kokteil (asir tufah). Vynikajúci je tiež džús z čerstvých pomarančov (asir Limoun). Najbežnejším stolným nápojom sú ovšem miestnej minerálky, fanta a cola. Ak sa pýtate na čiernu kávu, tá sa tu podáva noir"" "", s mliekom"" Cass """" (väčšinou viac mlieka ""au lait"" ""), a alebo instantná káva"" nescafé """". Pivo zvanej ""birra"" ""sa tu podáva buďto miestnej Stork a Flag alebo importovaná značka Heineken. Vína môžu ponúkať len podniky, ktoré disponujú príslušnou licenciou.

Podnebie </ b> Teplé a suché letá, zimy bývajú mierne, ale napriek tomu sa v tomto obvdobí oplatí pribaliť si sveter a bundu. Vo vysokom Atlasu pokrýva sneh vrcholky od novembra až do júna. Priemerné teploty v Tangeri a Casablance sa pohybujú v rozmedzí od 12 ° C v zime (od decembra do marca) do 25 ° C v lete (od júna do septembra). Vo vnútrozemí, napr.v Marakéš, vystupujú teploty v priemere až na 33 ° C (teploty sa často vyšplhajú cez 40 ° C).

Zaujímavé miesta - kam sa vypraviť i> Marakéš b> - Marakéš je z jednej strany obklopený púšťou, z druhej strany zasneženými vrcholkami Vysokého Atlasu. Typickou farbou mesta je červená, ktorú nesú všetky marakéšske historické budovy a opevnenie. Ako mnoho severoafrických miest zahŕňa Marakéš staré opevnené mesto Medina. Casablanca b> - Najväčšie marocké mesto. Je významným priemyselným centrom a prístavom, v ktorom žije vyše 3 milióny lidí.Casablanca má všetky rysy západnej metropoly. Islamské tu nenosí šatky, sú veľmi elegantne oblečené, bulvármi lemujú značkové obchody a v baroch to žije. V Casablance nájdete moderné stavby, koloniálne budovy v štýle art deco, ale aj typickú marockú architektúru. Tunajšie mešita Hassana II. je najväčšou mešitou v Maroku a jednou z najväčších na svete. Je jednou z mála mešít, ktorú nemoslimovia môžu navštíviť. Kasbah Ait Benhaddou (Ad't Benhaddou) b> - Je jedným z najviac zachovalých a exotických Kasbah v celom Maroku a je pod ochranou UNESCO. Ak ste ešte neboli v Maroku, je pravdepodobné, že ste o ňom nepočuli. To však neznamená, že ste ho nevideli. Kasbah Ait Benhaddou bol totiž kulisou niekoľkých desiatok filmov (Gladiátor, Lawrence z Arábie, ...). Majorelle b> - Zelená oáza v srdci mesta, jedna z najkrajších, ktorými sa Maroko môže pýšiť. Hoci sa jedná o skutočný skvost, väčšina turistov, ktorí Maroko ročne navštívi sem pre nevedomosť nezavítají. Záhrada samotná predstavuje doslova raj. Zatiaľ čo vonku páli nemilosrdné slnko a v rušných uliciach sa stále niečo deje, tu je neuveriteľný pokoj a pohoda. Ideálne miesto na odpočinok alebo meditáciám. Fés b> - Bol založený roku 789 a patrí k najslávnejším a najzachovalejším mestám arabského sveta. V minulosti bol Fés nazývaný Bagdadom západu. Schádzali sa tu obchodníci, vedci, mudrci, moslimskí aj kresťanskí hodnostári z celého sveta. Bol centrom vzdelanosti, medicíny, umenia a filozofie. Univerzita Al-Karaouine, založená roku 859, je najstaršou nepretržite fungujúci univerzitou na svete. Jadro starobylé Mediny - Fes el Bali sa skladá zo spleti úzkych uličiek, ktoré poskytujú Európanovi neskutočný zážitok. Naskytne sa vám jedinečný pohľad na svet, architektúru, remeslá a každodenný život ľudí, ktorý sa tu nezmenil po dlhé stáročia. Fés el Bali je pre svoju jedinečnosť a historické posolstvo zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Golf a Golfová dovolenka • Golfové zájazdy • Golfové rezorty (hotely) v Maroku

 •   
 •   
Golfové rezorty (hotely) v Maroku

Golfové špeciály • Jedinečné golfové zážitky iba s EXCLUSIVE GOLF

 • Heligolf • Golf vrtulníkem z Extreme 19th

  Heligolf • Golf vrtulníkem z Extreme 19th

  od 2 061 EUR/os.
 • Golfové cesty na zaoceánské lodi

  Golfové cesty na zaoceánské lodi

  od 1 518 EUR/os.
 • Golf na hnědých „brownech“ v poušti

  Golf na hnědých „brownech“ v poušti

  od 2 050 EUR/os.
 • Vlakem za golfem Jižní Afrikou s Rovos Rail

  Vlakem za golfem Jižní Afrikou s Rovos Rail

  od 2 131 EUR/os.
 • S golfovou výbavou na Maledivy

  S golfovou výbavou na Maledivy

  od 5 175 EUR/os.
 • Golf & Gastro • Golfová dovolená spojená s gastronomickými zážitky

  Golf & Gastro • Golfová dovolená spojená s gastronomickými zážitky

  od 685 EUR/os.
  Kto Vám s výberom tej pravej golfovej dovolenky pomôže?
  Sylvie Trnková
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Martina Húsková
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Michael Jirovský
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Golfová dovolenka podľa Vašich predstáv a prianí

  Nevybrali ste si z našej ponuky alebo neponúkame Vami požadovaný termín?
  Nevadí, radi Vašu golfovú dovolenku pripravíme podľa Vašich predstáv a prianí.
  Vieme pripraviť kombinácia viacerých destinácií, „stopovery“ a špecifické služby v mieste pobytu.
  Napíšte nám niekoľko viet o tom, aká je Vaša predstava a povedzte nám čas, kedy sa s Vami môžeme spojiť.
  V uvedenom čase Vás bude kontaktovať niektorý z našich skúsených „Travel Consultantov“, bude Vám plne k dispozícii a prerokuje s Vami konkrétne možnosti dovolenky.
  Nebojte sa opýtať a kontaktujte nás. Tešíme sa na Vaše otázky a dopytu.

  Tím „golferov“ EXCLUSIVE GOLF

    Pre bezproblémovú rezerváciu leteniek uveďte prosím do kolónky vyššie celé mená a priezviská všetkých cestujúcich osôb.
  Podčiarknutá pole formulára je nutné vyplniť.

  Ďakujeme za Váš dopyt. Po preverení voľné kapacity u Vami objednaných služieb Vás budeme kontaktovať.