Litva • Golf a golfová dovolenka, golfové zájazdy s EXCLUSIVE GOLF

Litva • Informácie o golfovej krajine

Litva (litovsky Lietuva alebo Lietuvos Respublika), oficiálne Litovská republika, je najjužnejšie a najväčší z troch pobaltských krajín na juhovýchodnom pobreží Baltského mora. Na severe susedí s Lotyšskom, na východe s Bieloruskom, na juhu s Poľskom a na juhozápade s ruskou exklávy Kaliningrad oblasťou. Žije tu okolo 3 miliónov obyvateľov a hlavným mestom je Vilnius. Litovčania sú baltským národom a tvoria 84% obyvateľov krajiny. Oficiálnym jazykom je litovčina.

Praktické informácie na cestu </ b> Elektrina: Zásuvky majú rovnaké parametre a nároky na pripojenie spotrebičov ako u nás, a tak nie je treba žiadnych adaptérov. Elektrina je bežne zapojená po celej krajine, a to aj v obciach, kde nie je v domácnostiach potrebné kompletnej kanalizácie. V obchodoch zoženiete akúkoľvek spotrebnú elektroniku či jej súčasti a aj cena sa pohybuje na úrovni, na akú sme zvyknutí z domova.

Telefón: Ak vás postihnú počas návštevy Litvy treba neodkladnej pracovné hovory, nemusíte nariekať. Roaming tu funguje rovnako ako v akýchkoľvek iných krajinách. Pre krátkodobé pobyty rozhodne nemá väčší zmysel kupovať si miestnu SIM kartu. Ak by ste však mali dôvod zdržať sa dlhšie, nie je problém si SIM kartu požadovaného operátora kdekoľvek zakúpiť: v trafikách, pobočkách operátorov a pod. Rovnako jednoduché je dobíjanie kreditu.

Stravovanie </ b> Tradičná litovská kuchyňa je založená predovšetkým na tom, čo boli ľudia schopní v týchto geografických podmienkach vypestovať, teda na zemiakoch a zelenine. Najznámejším pokrmom, ktorý by si žiadny cestovateľ nemal nechať ujsť, sú cepelinai. Sú to v podstate zemiakové knedle (cesto je tvorené jedným dielom varených a štyrmi diely surových zemiakov) plnené mäsom či treba tvarohom. Pred servírovaním sa cepelinai polejú rozpustenou masťou so slaninou / škvarky a tučnú smotanou (to znamená 40-50% tuku). Ono celkovo zohnať na Litve nízkotučnú smotanu je kumšt. Po niekoľkých mesiacoch sa mi podarilo náhodou natrafiť na 18procentní, ale inak sa bežne používa 30% a viac. Názov je odvodený od tvaru knedlí pripomínajúcich vzducholoď Zeppelin a netreba dodávať, že je to pokrm veľmi ťažký, mastný a hutný.

Druhým najznámejším litovským jedlom je šaltibarščiai. V preklade to znamená studený boršč. Táto polievka na prvý pohľad moc vábne nevyzerá, a pretože hlavnými prísadami je kefír a repa, má ružové sfarbenie. Ďalšími prísadami sú uhorka, vajcia, cibuľa, kôpor a soľ. Hlavne v sparných letných dňoch je ale veľmi osviežujúce.

Podnebie </ b> Podnebie na Litve je prechodné medzi prímorským s miernejšími teplotami na západe krajiny a kontinentálnom s väčšími teplotnými rozdielmi medzi letom a zimou na východe krajiny. Okolo pobrežia sa priemerné zimné teploty pohybujú okolo 4 ° C a letné okolo 17 ° C, vnútrozemí potom prináša teploty o niečo málo vyššia, kedy v zime pozorujeme až -6 ° C a v letných mesiacoch okolo 20 ° C. Zvlášť v posledných rokoch sú však teplotné rozdiely výraznejšie. Nie je výnimkou, keď teploty v januári klesnú pod -25 ° C a v lete sa naopak vyšplhajú až na 35 ° C.

Zaujímavé miesta - kam sa vypraviť i> Vilnius b> - Vzhľadom k bohatej histórii Vilniuse bolo mesto ovplyvnené mnohými kultúrami. Dodnes sa zachovalo viac ako 40 kostolov. Mnoho múzeí a historických budov dokladá jedinečný charakter a duch mesta, ktorého centrum zaslúžene patrí medzi pamiatky UNESCO. Kernave b> - Archeologická lokalita nachádzajúca sa 35 km severozápadne od Vilniusu. Výskumy preukázali osídlenie tejto oblasti už v 8.-9. tisícročia pr. nl Najväčšieho významu však mesto nadobudlo v 13. storočí, kedy sa stalo hlavným mestom Litovského veľkokniežatstva. Kaunas b> - Toto druhé najväčšie litovské mesto sa nachádza na sútoku riek Nemunas (Nemunas) a Neris. V minulosti býval Kaunas dôležitým obchodným centrom, od roku 1440 bol dokonca členom hanzy. Jeho rozvoju však uškodilo niekoľkonásobné ničeniu zo strany Švédov, Rusov a neskôr aj napoleonskej armády. V rokoch 1919-1939 sa stal Kaunas z dôvodu poľskej okupácie Vilniusu hlavným mestom Litvy. Dodnes v ňom žije viac etnických Litovčanov než vo Vilniuse. Klaipeda b> - Na ľavom brehu rieky dane, ktorá tú ústi do Baltského mora, sa rozkladá Senamiestis (Staré Mesto) s pravouhlou sieťou ulíc, ktorému dominujú zvyšky hradu z 13. storočia. Na protiľahlom brehu nájdeme Naujamiestis (Nové Mesto), kde návštevníkov upúta oi. Pseudogotická budova hlavnej pošty z tmavo červených tehál. Celkovo Klaipeda pripomína skôr nemecká hanzové mestá, kde sú dláždené ulice lemované hrázdenými domy.

Golf a Golfová dovolenka • Golfové zájazdy • Golfové rezorty (hotely) v Litve

 •   
 •   
Golfové rezorty (hotely) v Litve

Golfové špeciály • Jedinečné golfové zážitky iba s EXCLUSIVE GOLF

 • Heligolf • Golf vrtulníkem z Extreme 19th

  Heligolf • Golf vrtulníkem z Extreme 19th

  od 2 061 EUR/os.
 • Golfové cesty na zaoceánské lodi

  Golfové cesty na zaoceánské lodi

  od 1 518 EUR/os.
 • Golf na hnědých „brownech“ v poušti

  Golf na hnědých „brownech“ v poušti

  od 2 050 EUR/os.
 • Vlakem za golfem Jižní Afrikou s Rovos Rail

  Vlakem za golfem Jižní Afrikou s Rovos Rail

  od 2 131 EUR/os.
 • S golfovou výbavou na Maledivy

  S golfovou výbavou na Maledivy

  od 5 175 EUR/os.
 • Golf & Gastro • Golfová dovolená spojená s gastronomickými zážitky

  Golf & Gastro • Golfová dovolená spojená s gastronomickými zážitky

  od 685 EUR/os.
  Kto Vám s výberom tej pravej golfovej dovolenky pomôže?
  Sylvie Trnková
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Martina Húsková
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Michael Jirovský
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Golfová dovolenka podľa Vašich predstáv a prianí

  Nevybrali ste si z našej ponuky alebo neponúkame Vami požadovaný termín?
  Nevadí, radi Vašu golfovú dovolenku pripravíme podľa Vašich predstáv a prianí.
  Vieme pripraviť kombinácia viacerých destinácií, „stopovery“ a špecifické služby v mieste pobytu.
  Napíšte nám niekoľko viet o tom, aká je Vaša predstava a povedzte nám čas, kedy sa s Vami môžeme spojiť.
  V uvedenom čase Vás bude kontaktovať niektorý z našich skúsených „Travel Consultantov“, bude Vám plne k dispozícii a prerokuje s Vami konkrétne možnosti dovolenky.
  Nebojte sa opýtať a kontaktujte nás. Tešíme sa na Vaše otázky a dopytu.

  Tím „golferov“ EXCLUSIVE GOLF

    Pre bezproblémovú rezerváciu leteniek uveďte prosím do kolónky vyššie celé mená a priezviská všetkých cestujúcich osôb.
  Podčiarknutá pole formulára je nutné vyplniť.

  Ďakujeme za Váš dopyt. Po preverení voľné kapacity u Vami objednaných služieb Vás budeme kontaktovať.