Anguilla • Golf a golfová dovolenka, golfové zájazdy s EXCLUSIVE GOLF

Anguilla • Informácie o golfovej krajine

Koralový a vápencový ostrov Anguilla je zámorské územie Veľkej Británie s autonómnou správou. Nachádza sa v Karibskom mori v súostroví Malé Antily. Hlavné mesto je The Valley. Na rozdiel od rušného ostrova Svätý Martin je stále neporušeným, pokojným pozemským rajom s nepřelidněnými plážami, jemným bielym pieskom a priezračne čistou vodou. K prestíži Anguilly prispievajú aj časté návštevy svetových celebrít, ktoré tu ešte stále nachádzajú súkromie a pokoj. Ostrov je malý, riedko osídlený, jeho obyvatelia sú veľmi priateľskí a snažia sa turistom vychádzať všemožne v ústrety. Väčšinu obyvateľov ostrova ( cez 90%) tvoria černosi, potomkovia pôvodných afrických otrokov. Medzi ostatné sa radí najmä Briti, Američania, Dominikánci, Jamajčania a Nigérijčana. V poslednej dobe rastie počet prisťahovalcov čínskeho a mexického pôvodu, ktorí pracujú najmä v rozvíjajúcich sa turistických službách. Na ostrove žije približne 15 000 ľudí.

Praktické informácie na cestu </ b> Elektrina: na Anguille nájdete zásuvky s napätím 110 V a frekvenciou 60 Hz, rovnaké ako v USA a Kanade.

Stravovanie </ b> V západnej časti ostrova West End je sústredená väčšina luxusného zázemia, rezortov a reštaurácií s výbornou gastronómiou, jednou z najlepších v celom Karibiku.

Podnebie </ b> Na ostrove vládne suché tropické podnebie ovplyvňované severovýchodnými pasátmi. Teploty zostávajú po celú dobu roka veľmi stabilné a ich denný priemer sa pohybuje od 26 ° C v decembri po 29 ° C v júli. Obdobie sucha trvá približne od februára do apríla. Obdobie dažďov spadá do času medzi júlom a novembrom. Sezóna na ostrove Anguilla vrcholí od novembra do marca, najmä potom v období Vianoc a Nového roka. Dovolenku si však môžete v kľude vychutnať aj v období medzi aprílom a augustom, kedy je počasie stále veľmi príjemné. V celej oblasti Malých Antíl sa výnimočne môžu vyskytnúť tropické búrky a hurikány. Ich výskyt spadá do obdobia medzi júnom a októbrom s vrcholiacej aktivitou koncom augusta a v prvej polovici septembra.

Zaujímavé miesta - kam sa vypraviť i> Anguilla b> - Anguilla je maličký plochý ostrov dosahujúci najvyššieho bodu 65 mnm Nie sú tu vlastne takmer žiadne turistické atrakcie a tak je Anguilla vhodným cieľom predovšetkým pre plážovú turistiku. Pláže sú vyhlásené (napr. Randezvous Bay) a väčšinou dobre udržiavané. Turistické rezorty zamerané na zábavu a plážovánie sú pomerne početné a dobré. The Valley b> - Hlavným mestom je dedina The Valley, ktorá má iba 600 obyvateľov a je jediným miestom ostrova, kde sa dajú nájsť všetky civilizačné vymoženosti - banky, bankomaty, kiná, pošta, obchody a pod. Neexistuje tu žiadna verejná doprava, takže okrem možnosti pohybu pešo, nezostáva než využiť taxi alebo požičovňu bicyklov alebo automobilov. Sombrero b> - K Anguille patrí rad malých ostrovčekov a útesov, ale aj ostrov Sombrero (ležiace asi 48 km na sever), o ktorý sa vedú medzinárodné spory. Samotný ostrov Anguilla má podlhovastý tvar a odtiaľto pramení aj jeho meno "" úhor "", ktorý mu dali Španieli (Angličania ho spočiatku nazývali Snake Island - Hadí ostrov). Anguilla leží len pár kilometrov severne od ostrova St.Maarten a spolu potom vyzerajú ako oko, pričom Anguilla predstavuje obočia St. Maarten. Sandy Ground b> - Veľmi obľúbené turistické miesto na severnom pobreží uprostred Anguilly. Sandy Ground je nádherné pitoreskný miesto, kde sa rozprestiera slaný rybník (Road Salt Pond) oddelený od mora len uzoučkým pásom pevniny. Na brehu je hneď niekoľko luxusných hotelov, je to skutočne nádhera.

Golf a Golfová dovolenka • Golfové zájazdy • Golfové rezorty (hotely) • Anguilla

 •   
 •   
Golfové rezorty (hotely) • Anguilla

Golfové špeciály • Jedinečné golfové zážitky iba s EXCLUSIVE GOLF

 • Heligolf • Golf vrtulníkem z Extreme 19th

  Heligolf • Golf vrtulníkem z Extreme 19th

  od 2 061 EUR/os.
 • Golfové cesty na zaoceánské lodi

  Golfové cesty na zaoceánské lodi

  od 1 518 EUR/os.
 • Golf na hnědých „brownech“ v poušti

  Golf na hnědých „brownech“ v poušti

  od 2 050 EUR/os.
 • Vlakem za golfem Jižní Afrikou s Rovos Rail

  Vlakem za golfem Jižní Afrikou s Rovos Rail

  od 2 131 EUR/os.
 • S golfovou výbavou na Maledivy

  S golfovou výbavou na Maledivy

  od 5 175 EUR/os.
 • Golf & Gastro • Golfová dovolená spojená s gastronomickými zážitky

  Golf & Gastro • Golfová dovolená spojená s gastronomickými zážitky

  od 685 EUR/os.
  Kto Vám s výberom tej pravej golfovej dovolenky pomôže?
  Sylvie Trnková
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Martina Húsková
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Michael Jirovský
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Golfová dovolenka podľa Vašich predstáv a prianí

  Nevybrali ste si z našej ponuky alebo neponúkame Vami požadovaný termín?
  Nevadí, radi Vašu golfovú dovolenku pripravíme podľa Vašich predstáv a prianí.
  Vieme pripraviť kombinácia viacerých destinácií, „stopovery“ a špecifické služby v mieste pobytu.
  Napíšte nám niekoľko viet o tom, aká je Vaša predstava a povedzte nám čas, kedy sa s Vami môžeme spojiť.
  V uvedenom čase Vás bude kontaktovať niektorý z našich skúsených „Travel Consultantov“, bude Vám plne k dispozícii a prerokuje s Vami konkrétne možnosti dovolenky.
  Nebojte sa opýtať a kontaktujte nás. Tešíme sa na Vaše otázky a dopytu.

  Tím „golferov“ EXCLUSIVE GOLF

    Pre bezproblémovú rezerváciu leteniek uveďte prosím do kolónky vyššie celé mená a priezviská všetkých cestujúcich osôb.
  Podčiarknutá pole formulára je nutné vyplniť.

  Ďakujeme za Váš dopyt. Po preverení voľné kapacity u Vami objednaných služieb Vás budeme kontaktovať.